En Çok İzlenen Videolar
Kurtlar Vadisi Pusu 235. Bölüm

Kurtlar Vadisi Pusu Dizi

Kurtlar Vadisi Pusu 235. Bölüm

Yapım yılı : 2007

Yapım şirketi : Pana Film

Yönetmen : Onur Tan, Sadullah Şentürk, Selahattin Sancaklı

Senaryo : Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan, Raci Şaşmaz

Yapımcı : Raci Şaşmaz

Türleri : Macera, Polisiye, Aksiyon, Suç

 

Kurtlar Vadisi Pusu 235. Bölüm Özeti

Polat Alemdar, çizdiği yol haritasında ne pahasına olursa olsun devam etmekte kararlıdır. Fakat bu kez rakipleri kıskacı git gide daraltmaktadır.

Merkez üssüne yapılan saldırının yankıları dinmeden tüm dünyaya servis edilen haberler, Polat ve ekibini zor durumda bırakır. Cahit, bir yandan planlarını gerçekleştirmek için çabalarken diğer yandan Safiye ile ilgili önemli bir sürprizle karşı karşıya gelir. Korkusuz bir Kosovalı askere sahip olduklarını düşünen Şedid’e karşı Akif kimliğini gizli tutabilecek midir? Zehirle mücadele eden Pusat’ın planı, kimin ölümüne sebep olacaktır? Tilki Andrei nasıl bir aksiyonun içinde yer alacak?

235. Bölüm Özeti

235. bölüm de neler olacak merekla bekliyoruz.

Kurtlar Vadisi Pusu 235. Bölüm Fragman

Kurtlar vadisi 235. bölüm fragmanı yayınlandı.

Kurtlar Vadisi Pusu Hakkında

Kurtlar Vadisi Pusu, Pana Film tarafından yapılan, daha önce 15 Ocak 2003’te yayına giren, 97 bölüm süren Kurtlar Vadisi ve 18 Şubat 2007’de yayına giren; fakat 2 bölüm yayınlandıktan sonra -televizyonda 1 bölüm- RTÜK başkanı Aykut Zahid Akman’ın başını çektiği birçok kurul üyesi tarafından oy birliği ile yasaklanan Kurtlar Vadisi Terör dizilerinin devamı niteliğindeki Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisidir.

19 Nisan 2007’de Show TV’de yeniden gösterime farklı isimle giren Türk, aksiyon, mafya ve derin devlet dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu ilk 3 sezon boyunca aralıksız Show TV’de gösterilmiştir. Ancak 4. sezonda Star TV’ye transfer olmuş ve bir sezon yayınlandıktan sonra anlaşmasını bozarak 5. sezonda atv’ye transfer olmuştur. 6. sezonda TNT’ye geçti. TNT’de bir sezon boyunca yayınlandıktan sonra 7. sezonunda atv’de yayınlanmıştır. 8. sezonu ise atv’de yayınlanmaya devam etmekteydi. 9. Sezonda Kanal D de Yayınlanıyor.

Dizi, serinin ilk dizisi olan Kurtlar Vadisi 2003’te başladığından bugüne kadar her seferinde perşembe günü yayınlanmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu’nun yayınlanacağı günden bahsedilirken “kendi gününde, kendi saatinde” (Perşembe 20:00) tabiri kullanılır.

 

Kurtlar Vadisi Pusu Konusu
Kurtlar Vadisi Pusu’da en büyük, en karanlık hesaplar ortaya dökülecek. Efsane bu kez en acımasız, en pervasız efendisi olan para için birleşmiş küresel çeteye başkaldıracak. Düşman koltuğunda bu defa Mehmet Karahanlı ve ekibi gibi kukla mafyalar değil, bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çetedir. Bu küresel güç aktörleri ile Polat Alemdar’ın ekibinin buluşma noktası Türkiye’dir.

 

Kurtlar Vadisi Pusu Süreç
Polat Alemdar, kendisine verilen görevi başarıyla yerine getirip Kurtlar Konseyi’ni çökertmiştir. Bu görevi layığı ile yerine getirdikten bir süre sonra KGT’nin başına geçerek devlet adına önemli operasyonlarda bulunmuştur. Ancak yeni misyonu daha derin ve daha tehlikelidir. İhtiyarlar adı verilen gizli örgütten aldığı görevle bu coğrafyaya hakim olmak isteyen uluslararası güçlerin oluşturduğu küresel çete ajanlarının ülke üzerinde oynadığı oyunları bozmuş, İhtiyarlar ile direk temas kurarak derin devletin kilit adamı olmuştur. Polat Alemdar, Türkiye’nin gelecek stratejisini oluşturan ve bunu koruyan İhtiyarların hükümlerini yerine getirme ve bu gizli örgütü her türlü tehlikeden koruma görevini üstlenmiştir.

Bütün bunları yaparken Polat’ın yanında ekibi vardır. 10. ve 11. yılında (Kurtlar Vadisi Pusu’da 7. ve 8. sezon) ekibi daha da genişleten Polat Alemdar, Abdülhey, Erhan gibi eski yüzleri de bulundururken Cahit, Kara, Pusat, Erkan gibi yeni yüzlere de yer vermiştir. Ayrıca KGT başkanı Akif ve KGT Tim üyeleri Talha, Şamil, Aynura, Alptekin ve dört üye daha bu milli davada ilerlemektedir.

Sekizinci sezonda ise Polat Alemdar ve ekibi sahadan çekilmiş, operasyon sahası komple KGT’ye bırakılmıştır. Polat Alemdar İhtiyarlar Heyeti’ne girerken Abdülhey naip olmuş, Cahit Tapınakçıların içine sızmış, Erhan ise film işine girmiştir.

 

Dizi İçinde Geçen Bazı Terimler

İhtiyarlar Heyeti: Türkler devlet kurduğu günden bugüne kadar varlığını sürdüren gizli bir devlet teşkilatıdır. Küresel güçlere karşı Türk devletinin bölgesel bir güç olması için çalışır.

 

Kırmızı Kitap: Türkiye’nin bütün sırlarının yer aldığı kitaptır. Gizli silahların, gizli odaların, stratejik araştırma merkezlerin yerleri, heyete bağlı olan ve ülkenin strateji geliştirmelerinde kilit rol oynayan şahıslar bu kitapta yer almaktadır. Kırmızı Kitap, İhtiyarlar Heyeti korumasındadır.

 

Soy Kitabı: Heyetin bütün üyelerinin ölmesi durumunda yeni heyeti oluşturacak özel kişilerin yer aldığı kitaptır.

 

Aksaçlı: İhtiyarlar Heyeti üyesi olup üyeler arasından seçilmiş ve ihtiyarlara başkanlık eden kişidir. Mevcut aksaçlı Polat Alemdar’dır

 

Naip: Aksaçlı’nın bir numaralı adamı ve yardımcısıdır. Heyet üyesi değildir.

 

Kamu Güvenliği Teşkilatı (KGT): Gizli bir istihbarat kurumudur. Doğu Eşrefoğlu tarafından kurulmuştur. Gayrı resmi bir kurum olmakla beraber direkt olarak İhtiyarlar Heyeti’nin hükmündedir. Mevcut başkan Akif’tir.

 

Tapınakçılar: Küresel güçlerin en tepesinde yer alan, dünyayı şekillendirme stratejileri olan Yeni Dünya Düzeni hedefi güden gizli ve evrensel bir örgüttür.

 

Yüce Majeste: Tapınakçıların tepesinde “Yüce Majeste” adını verdikleri soylu bir lider bulunur.

 

Armageddon Timi: Tapınakçılar’a bağlı olan bir timdir. Bu tim girdiği her ülkeyi kaosa sürükleyecek eylemler yapar. Armageddon Timi’nin mevcut lideri Müfettiş Richard Kane’dir.

 

Siyah Sancak : İhtiyarlar’a bağlı olan bir timdir. Bu tim, Armageddon Timi’ne karşı mücadele verir. Timin mevcut lideri Kara’dır.
Kurtlar Vadisi Pusu Oyuncuları

Necati Şaşmaz – Polat Alemdar : 2005 yılında vefat eden iş adamı ve mafya babası Mehmet Karahanlı ve Nergis Karahanlı’nın müşterek öz oğlu Efe Yakup Karahanlı olarak dünyaya gelmiş, Ali Candan kimliği ile tanınmış eski istihbaratçıdır. Ali Candan, resmi olarak Kosova’da bürokrat olarak görünse de istihbaratçı olarak çeşitli operasyonlara katılır. Resmi kayıtlarda “Ali Candan(2003)” ve “Polat Alemdar(2012)” ölüdür. Safiye Karahanlı’nın öz abisidir. 2004 yılında vefat eden Aslan Akbey’in öğrencisidir. Ali kimliği ile istihbaratçı olarak görev yapmış, ancak bu Ali ölüp Polat olarak değişene kadar herkesten saklanmıştır. Daha sonra kimliğini değiştirerek Polat Alemdar olarak Türkiye’ye dönmüş ve derin devlet adına mafyaya sızmış ve yavaş yavaş yükselerek baron olmuştur. Çok sonra İhtiyarlar Heyeti ile tanışmış, KGT Başkanlığı görevi, ardından İhtiyarlar Heyeti başkanlığına kadar yükselmiştir.

 

Kenan Çoban – Abdülhey Çoban : Polat’ın sağ kolu ve eski naibi, şuan onu herkes öldü zannetmektedir. Aslı adı Zülfü Yüksel’dir. Resmi kayıtlarda “Abdülhey Çoban(2010)”ölüdür. Polat Alemdar’ın sözde ölümünden sonraki amacı intikam almak olsa da Polat’ın yaşadığını öğrendiğinde Polat’a kızgınlığından dolayı naipliği reddeder.

 

Çiğdem Batur – Leyla Türkmen : 2005 yılında vefat eden Av. Elif Eylül’ün arkadaşıdır. Avukatlıktan cumhuriyet savcılığına kadar yükselmiştir. Polat’ın eski sevgilisidir. Polat’ı öldü zannetmektedir.

 

Cahit Kayaoğlu – Cahit Kaya : Askeri eğitim almıştır. Saha adamıdır. Polat’ın eski ekibinde yer almıştır. Çoğu operasyona katılmıştır. Ekip dağılınca İsviçre’ye gitmiştir. Safiye Karahanlı üzerinden Tapınakçılara ulaşmış ve içeri sızarak üstadın güvenini kazanmıştır. Üstadı öldürmeyi planlarken düşündüğünden daha büyük bir yapılanmanın içinde olduğunu anlayınca Tapınakçı rolünü oynamaya devam etmiştir. Törenden sonra o artık bir Tapınakçı olmuştur.

 

Ali Buhara Mete – Akif : Arnavut asıllıdır. Soğukkanlılığı, sırdaşlığı, inadı ve çözüme yatkın fikir, hal ve tavırları ile dikkat çeker. Makedonya ve Kosova başta olmak üzere çeşitli Balkan ülkelerinde KGT adına operasyonlarda bulunmuş ve Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. 11 arkadaşıyla birlikte geldiği İstanbul’da KGT adına çeşitli operasyonlara katılmış ve bunları yönetmiştir. KGT Bölgesel Tim liderliği ve en son KGT başkanlığı’na kadar yükselmiştir.209. Bölümde vurulmuş ve hastahaneye yatırılmıştır.Cahit sonra onu almaya gelmiştir, fakat Pusat’ın yetişmesi ile başarısız olmuştur.

 

Hakan Boyav – Kara : Terörle mücadele operasyonlarında bulunmuştur. Gerçek adı bilinmemektedir. Resmi kayıtlarda “(2011)” ölüdür. Çoğu operasyona katılır. Hal, hareket ve tavırlarıyla manevi olarak 2012 yılında vefat eden Memati Baş’ın yerini doldurmaktadır. Suriye’de yakalanıp ekibiyle birlikte ayrı ayrı hapishanelere konulmuştur. Hapishanede olduğunu öğrenen Poyraz, Kara’yı torunu üzerinden tehdit ederek kendi tarafına çeker. Kara, durumu Erkan ile paylaşır ve Poyraz’a yakın olup planları öğrenmek için plan yapar. Poyraz ile hesaplaşmada torunu ve Erkan ölünce Poyraz’ı kaçırıp günlerce işkence eder. En sonunda Poyraz’ı öldürür. İntikamını aldıktan sonra işe koyulan Kara, Aksaçlı’nın emriyle Siyah Sancak’ı kurmak için harekete geçer.

 

Erhan Ufak – Güllü Erhan : 2004 yılında vefat eden ünlü kabadayı Seyfullah Yördem’in öz yeğenidir. Polat’ın ekibinde yer alır. Dayısının vasiyeti gereği operasyonlarda bulunmaz. Ekibin motivasyonunu sağlar. Bir anlamda ekibin neşe kaynağıdır. Beklenmedik zamanda atak fikirleriyle herkesi şaşırtabilmektedir. Çok iyi bir çapkındır. Ekip dağılınca sakin bir hayata başlamıştır. Amacı Polat Alemdar’ın hayatını film yapmaktır.

 

Gaye Gürsel – Safiye Karahanlı : 2005 yılında vefat eden iş adamı ve Türkiye’nin eski baronu Mehmet Karahanlı ile Nergis Karahanlı’nın müşterek öz kızı, Efe Karahanlı/Polat Alemdar’ın öz kardeşidir. Margaret’ın yakın arkadaşıdır. Kurtlar Vadisi Operasyonu bittikten sonra Polat Alemdar tarafından Kanada’ya yollanmıştır. Safiye daha sora İsviçre’ye gitmiştir. Yetim çocuklar anısına İsviçre’de bir vakıfta çalışmıştır. Daha sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Tapınakçılara ulaşmakta olan Cahit’e yardım etmektedir.Tapınakçılarla vakıf kurmak için ve Elif’e daha yakın olmak için İstanbul’da Polat Alemdarın Üvey annesi ve Üvey babasında kalmaktadır.

 

Emin Olcay – Ömer Candan : Ali Candan/Polat Alemdar’ın üvey babasıdır. Dinine bağlıdır. Tasavvufi bir kişiliği vardır.

 

Serpil Tamur – Nazife Candan : Ali Candan/Polat Alemdar’ın üvey annesidir.

 

Funda İlhan – Margaret Teodora : Elif’in üvey annesidir. En büyük düşmanı Polat Alemdar, İhtiyarlar Heyeti ve Üstad’tır. Polat Alemdar’a duygusal anlamda ilgi duymaktadır. Amacı Üstad olmaktır.

 

Alper Kut – Murat Argın : İhtiyarların yetiştirip tapınakçıların içine soktuğu bir iş adamıdır. Argın Holding Yönetim Kurulu Başkanıdır. Baron olabilmek için Ruslarla ortaklık kurmuş ve Mizan liderini öldürmüştür. Bu yüzden Mizan’ın en büyük düşmanıdır. Murat, bunun karşılığında Tapınakçılar tarafından baron seçilmiştir. Türkiye’de Alemdar’dan sonraki ilk meşru barondur. Ayrıca Tapınakçıların içine Polat Alemdar’dan sonra sızan tek devlet görevlisidir.

 

Erdinç Gülener – Müfettiş Richard Kane : Armagedon Timi’nin lideridir.

 

Murat Parasayar – Sarp Günsel : Murat’ın baronluk yarışında en büyük rakibidir. Sinirlerini kontrol edemeyen birisidir. Kişilik bakımından Poyraz ile örtüşmekte olan Sarp, baronluk için uygun görülmez. Murat’ın baron seçilmesinden sonra Murat’ı öldürüp onun yerine baron seçilmek için uğraşmaktadır.

 

İbrahim Gündoğan – Mete Aymar : Eski istihbaratçıdır. 2013 yılında vefat eden Mete Ağır ile birlikte KGT Başkanlığı görevini yürütürken Ağır ile araları açılır. Eski ve hükümsüz aksaçlı Sencer’in naibi olur. Sencer’in düşürülmesi sebebiyle azledilince devlet ile arasındaki ipler kopmuştur. Bir ara Poyraz Kaleli ile ortak hareket etmiştir. Güce ve paraya zaafı vardır.

 

Halil İbrahim Kalaycıoğlu – Zülfikar Ağa : Alevi kökenlidir. Polat Alemdar’ın büyük dostları arasındadır. Alemin en tanınan ağalarından, kabadayılarındandır. Büyük itibar görmektedir.

 

Barbaros Binicioğlu – Sami Bey : İhtiyarlar Heyeti üyesidir. 2013’de vefat eden heyet üyesi Eşref’in ikiz kardeşidir.

 

Vural Yayan – Hoca : İhtiyarlar Heyeti üyesidir. Eski dışişleri bakanıdır. Aksaçlı’nın vekilidir.

 

Görkem Sevindik – Pusat Çakır : Laz kökenlidir. 2004’te vefat eden mafya babası Süleyman Çakır ve 2012 yılında vefat eden Nesrin Yılmaz’ın müşterek oğlu, 2005 yılında vefat eden ünlü armatör Ziya Yılmaz’ın torunudur. Babası ve dedesi sayesinde alemde saygı görmektedir. Bir ara Polat Alemdar ve 2012 yılında vefat eden sağ kolu Memati ile ters düşse de daha sonra toparlamıştır. Devlet adına çoğu operasyona katılır. KGT ekibinde yer almaktadır .Polat’ın ölmediğini bilen sayılı kişilerdendir.

 

Burak Sevinç – Timur : Ali Candan ile Kosova’daki timde beraber operasyonlarda bulunmuştur. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. Aksaçlı’nın özel ekibindendir. Afganistan’da Armageddon Timi ile savaşmıştır. Doğu Türkistan’da Çinliler tarafından rehin alınmış ve bu sürede ağır işkence görmüştür.

 

Levent Çiçek – İmdat Zazaoğlu : Zaza kökenlidir. 2012’de vefat eden kabadayı Şeref Zazaoğlu’nun öz yeğenidir. Öncelikli amacı dayısının intikamını almaktır. Dayısının ölümünden sonra devlet adına operasyonlara katılır.

 

Doğa Sakarya – Elif Alemdar : Polat Alemdar’ın 2010’da vefat eden eşi Ebru Duru’dan doğma kızıdır. Öz annesini Margaret Teodora olarak bilmektedir. Babasının öldüğünü sanmaktadır.

 

Adnan Erdoğan – Hüsnü Yalınkılıç : Etrafındakiler tarafından Deli Hüsnü olarak bilinen Hüsnü normal biri gibi düşünmez. Hüsnü hiç kimsenin beklemediği anda yaptıklarıyla herkesi şaşırtmaktadır.

 

Nevin Efe – Semra Aymar : Mete Aymar’ın annesi ve en büyük manevi destekçisidir.

 

Bilgehan Birincioğlu – Talha : Arap asıllıdır. KGT başkanlığı adayıyken Akif ile aralarında bölünme olmuş, eski aksaçlı Sencer’e bağlı olmaması yüzünden hain ilan edilmiş, ancak bir süre sonra Sencer’in devrilmesiyle aradaki buzlar erimiştir. KGT başkanının vekilidir. Akif, stratejik fikirlerinin çoğunu Talha ile paylaşır.

 

Atilla Alpar – Şamil : Çeçen asıllıdır. Rusya’da çeşitli operasyonlarda bulunmuştur. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlara katılır.

 

Esra Şengünalp – Aynura : Akif’e ilgi duymaktadır. Tatar asıllıdır. Tataristan’da Ruslara karşı çeşitli operasyonlarda bulunduktan sonra Polat Alemdar onu yurda çağırmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlarda bulunmuştur. Halen KGT’ye bağlı bir elemandır.

 

Alim Muzaffer – Alptekin : Uygur asıllıdır. Polat Alemdar tarafından yurda çağrılmıştır. KGT adına çeşitli operasyonlarda bulunmuştur.

 

Cansu Kanlıkaya – Gaye Eraslan : Doktordur. Abdülhey Çoban ile ilişkisi vardı.

 

Ali Güzelaslan – Ali : 2011 yılında vefat eden eski istihbaratçı Ersoy Ulubey’in adamı olmuştur. Ersoy Ulubey’in ölümünden sonra Abdülhey’in sağ kolu olmuştur.

 

Emin Ersin Sevindik – İstihbarat Başkanı : İstihbarat birimi’nin başkanıdır.

 

İhsan Karademir – Şurup İhsan : Poyraz Kaleli’nin eski adamıdır. Bir ara Polat Alemdar ile ortak hareket etmiştir. Eski aşkı Manolya’yı unutamamıştır. Kendini Türk Sanat Musikisi’ne vermiştir. Devlet adına kimi zaman çeşitli operasyonlara katılmaktadır.

 

Umut Demirdelen – Üstad Ronald : Tapınakçıların en büyük ikinci adamı, üstadıdır. Aynı zamanda çok iyi bir cerrahtır. Üstad olarak çeşitli misyonları vardır. Türkiye’nin küresel güç olmasını engellemek bunların başında gelmektedir. Bunun için İhtiyarlar Heyeti en büyük düşmanlarından birisidir.

 

İrem Helvacıoğlu – Esra Türkmen : Leyla Türkmen’in öz kardeşidir. Aktivist olmasından da anlaşıldığı gibi birçok protesto gösterilerinde bulunmuştur. Bunların başına çevre, hes, nükleer protestoları gelmektedir. Ablasının makamını, mesleğini kullanarak onu zor duruma sokmaktadır.

 

Kurtlar Vadisi Pusu

Anahtar: kurtlar vadisi pusu 235. bölüm izle, kurtlar vadisi pusu son bölüm, kurtlar, vadisi, pusu, izle, fragman, kurtlar vadisi, kurtlar vadisi pusu izle, kurtlar vasisi pusu oyuncuları, kurlar vadisi pusu karakterleri, kurtlar vadisi pusu, kurtlar vadisi pusu izle, kurtlar vadisi pusu 235. bölüm, kurtlar vadisi pusu full izleBenzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa