28 Yıl Sonra (28 Years Later) Filminin Çıkış Tarihi Belli Oldu
 1. Anasayfa
 2. Sinema

28 Yıl Sonra (28 Years Later) Filminin Çıkış Tarihi Belli Oldu

2

Danny Boyle’un merakla beklenen yeni filmi “28 Yıl Sonra” gelecek yaz büyük ekrana geliyor.

28 Gün Sonra’ya Devam Filmi Geliyor

Sony Pictures, Danny Boyle’un eşsiz zombi kâbusu “28 Years Later”ın gösterim tarihi ile ilgili müjdeyi sonunda verdi! “28 Gün Sonra” ve “28 Hafta Sonra” filmlerinin büyüsüne kapılarak bekleyişin içinde olan hayranlar, bu sevindirici haberle birlikte adeta bir rüyadan uyanmışçasına gibi hissedebilirsiniz. Ve evet, bu uzun bekleyişin ardından, Danny Boyle’un ikonik zombi serisinin en yeni halkası için geri sayım başlamış durumda.

28 Yıl Sonra (28 Years Later) Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Biz hayranlar olarak yirmi üç yıl önce zombi korku türüne yepyeni bir soluk getiren bu serinin devamının heyecanını yaşarken, şimdi de filmle ilgili daha fazla detayı merakla bekliyoruz. Filmin ne zaman beyaz perdeyle buluşacağı sorusu nihayet cevabını buldu. 28 Years Later 20 Haziran 2025 tarihinde çıkacak. Hem eski hem de yeni hayranları bir araya getirecek. Zombilerin dünyasını yeniden kaos içinde göstererek izleyicisini adeta soluk soluğa bırakacak.

Orijinal film “28 Gün Sonra”da bir virüs salgını sonucu insanlar zombiye dönüşmüştü. Bu salgın toplumu derin bir kaosa sürüklemişti. Film, komadan uyanan ve yeni dünyayı keşfeden bisikletli kurye Jim’in hikayesini anlatıyor. Jim karakterine Oscar ödüllü Cillian Murphy hayat vermişti. O, hem korkutmuş hem de umut vermişti. Şimdi ise yeni hikâyemizde bizi neler beklediği merak konusu.

Devam filmi “28 Hafta Sonra”da Murphy aramızda değil. Ancak yeni filmde yönetici yapımcı olarak katkı sağlıyor. Murphy, Jim karakterini yeniden canlandırma arzusunu da dile getirdi. Bu, onun projeye olan bağlılığını ve tutkusunu gösteriyor. “28 Yıl Sonra” filmi yıldızlarla dolu bir kadroya sahip. Jodie Comer, Aaron Taylor-Johnson ve Ralph Fiennes gibi isimler var. Bu üçlünün varlığı, film hakkındaki heyecanı artırıyor. Danny Boyle ve Alex Garland’ın hikâyesi büyüleyici olacak gibi duruyor.

Yönetmen Koltuğunda Yeniden Danny Boyle

Comer, Taylor-Johnson ve Fiennes’in katılımı, serimize yeni bir macera ve büyüyen bir ailemiz olduğunu hatırlatıyor. Danny Boyle’un “28 Yıl Sonra” filmiyle yönetmen koltuğuna dönüşü, ailemizin tecrübeli bir üyesinin eve gelmesi gibidir.

Boyle, yeni bölümde hayranların yıllar önce sevdikleri yoğun ve cesur hikayeye sadık kalmayı taahhüt ediyor. Senaryo yazarı Alex Garland, Andrew Macdonald, Peter Rice ve Bernie Bellew ile Boyle, başarılı bir ekip oluşturmuş ve filmin yapımcılığını üstlenmiştir.

Devam Filminde Bizi Neler Bekliyor

Diğer yandan, “The Marvels” ve “Candyman”deki çalışmalarıyla tanınan Nia DaCosta’nın, serinin ikinci filmini yönetme konusunda hazırlıklı oluşunu görmek heyecan verici. Serimize taze bir bakış açısı getireceğine inanıyoruz. Orijinal “28 Gün Sonra” filmi, komadan uyanan bir kuryenin hikayesini anlattı. Bir virüs salgını sonucunda, dünya hızlı hareket eden zombiler tarafından istila edilmişti. Film, atmosferi ve zombilere getirdiği yenilikçi yaklaşımla övgüler topladı. Ayrıca büyük bir ticari başarı elde etti.

İlginizi Çekebilir; Shogun 2.Sezon İçin Görüşmeler Başladı

Sevgili seyirciler, “28 Hafta Sonra” filmi, önceki serinin devamı niteliğinde. Orijinal hikayenin altı ay sonrasına ışınlanıyoruz. Bu sefer, NATO ve ABD Ordusu’nun enfeksiyonla mücadelesine şahit oluyoruz. Amacımız, sevgili Britanya topraklarımızı yeniden inşa etmek. İlk filmin ikonik statüsüne erişmek kolay olmasa da, bu devam hikayesi kararlılık, umut ve yeniden başlama gücünün öyküsünü sunuyor. Bu yolculukta, ilk filme olan derin bağlılığımızı pekiştiriyoruz. Birlikte yaşadığımız korkuları, sevinçleri ve umutları bir kez daha hatırlıyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 3
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir