Discord Sohbet Temizleme Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Discord Sohbet Temizleme Nasıl Yapılır?

1

Discord Sohbet Temizleme otomatize etmek mi istiyorsunuz? İşinizi kolaylaştıracak botlara yer verdik. Discord üzerinde bir mesajı silme işlemi basittir. Mesaja gidip üç nokta simgesine tıklayarak sil komutunu seçmeniz yeterli. Ancak bu yöntem birkaç mesaj ile sınırlı olduğunda işe yarar. Şansımıza, yüzlerce veya daha fazla mesajı temizlemek için sohbet temizleme botlarından yararlanabiliriz.

Belirli Discord botları, tek tek mesaj silme işlemi yerine, otomatik modda yüzlerce, hatta binlerce mesajı kaldırmanıza izin verir. Peki, bir Discord sunucusunu yeni kuran bir kullanıcı hangi botu tercih etmeli?

En verimli sohbet temizleme botlarını listeleyerek sizin için tercih yapmayı daha basit hale getireceğiz.

Discord Sohbet Temizleme Botları

 • CommandCleanup
 • Mee6
 • Auto Delete

Bu botlar, Discord kanallarında Discord sohbet temizleme otomatik olarak temizlemenize yardımcı olur. Şimdi, bu botları detaylı bir şekilde gözden geçirelim.

Discord CommandCleanup Botu

CommandCleanup, kim tarafından gönderildiğine bakılmaksızın her türlü mesajı otomatik olarak temizleyen bir bottur. Ayrıca bu botun en büyük avantajı, temizlemek istediğiniz mesaj türlerini seçebilmenizdir. Yalnızca link içeren mesajları veya belirli bir siteye yönlendiren linkleri barındıran mesajları silme mümkündür. Örneğin, “.cleanup links discord.com” komutu ile Discord.com adresine link veren mesajları silerek alanı temizleyebilirsiniz.

Silinecek mesaj sayısını belirlemek için .cleanup komutunu yazdıktan sonra boşluk bırakıp istediğiniz sayıyı ekleyebilirsiniz. “.cleanup 10” komutunu kullanırsanız, en son gönderilen 10 mesaj silinebilmektedir.

Discord Mee6 Botu

Mee6, kullanım kolaylığı ile öne çıkan popüler Discord botlarından biridir. Yine, mesajların otomatik olarak temizlenmesine imkan tanır. Silme istediğiniz mesaj sayısını belirlemek için “!clear” komutunu yazıp boşluk bıraktıktan sonra sayıyı ekleyebilirsiniz. “!clear 10” komutu ile en son 10 mesajınız temizlenmektedir.

Discord Auto Delete Botu

Mesajları hızla ve kolayca temizlemek isteyenler için Auto Delete mükemmel bir seçenektir. Bu bot, belirlenen süre sonunda mesajları otomatik olarak temizler. “@AutoDelete start 10m” komutunu girerseniz,10 dakika sonra mesajlar otomatik olarak silinecektir.

Eğer belirli bir zaman sonra mesajların silinmesini istiyorsanız, “@AutoDelete start 1h” komutunu kullanabilirsiniz. Bu komut girildikten sonra mesajlar bir saat sonra temizlenecektir.

Discord İçin İşinize Yarayacak Bağlantılar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir