Dune 3 Ne Zaman Çıkacak? Dune 3 Olacak Mı?
 1. Anasayfa
 2. Sinema

Dune 3 Ne Zaman Çıkacak? Dune 3 Olacak Mı?

0

Warner Bros. Discovery’nin henüz resmi onayını almadı. Ancak “Dune 3” filmiyle ilgili Denis Villeneuve’un yaptığı açıklamalar, serinin en azından üç filmlik bir projeden oluşacağına işaret ediyor. Ünlü yönetmen, Dune Messiah adlı ikinci Dune romanının uyarlamasıyla seriyi tamamlamayı düşünüyor. Villeneuve, üçüncü film için tek bir şart koşuyor. Ancak ikinci filmden daha iyi olacaksa çekeceğini belirtiyor. Yani, eğer devam edecekse, bu gerçekten anlamlı ve güçlü bir hikâye olmalıdır. Dune hayranları olarak bu heyecan verici projeyi beklemeye devam ediyoruz! film hakkında Dune 3 olacak mı sorusuna kısmen cevap aldık ama peki Dune 3 ne zaman çıkacak?

Dune 1 ve Dune 2 Ne Zaman Yayınladı

Denis VilleneuveArrival ve Blade Runner 2049 gibi bilimkurgu yapımlarıyla adını duyurduktan sonra, 2019 yılında Çöl Gezegeni (Dune) filmiyle izleyicilerin karşısına çıktı. Bu film, Frank Herbert’ın 1965 yılında yayımlanan Dune kitabının ilk yarısını konu alıyordu. Şu an ise Dune: Part Two adlı ikinci filmi beklerken, Villeneuve, Dune 3 ne zaman çıkacak sorusu için ipucu verdi. Bu arada Dune: Part Two filmi 15 Mart 2024’te vizyona girdi.

Denis Villeneuve’ün “Dune 3 Filmi” Kararını Vermiş Gibi

Denis Villeneuve, daha önce seriyi üçleme olarak tasarladığını açıklamıştı. Aynı zamanda ikinci film ile sonraki üçüncü filmleri arasındaki geçen süreyi zamana yaymak istediğini belirtti. Kanada doğumlu yönetmen dünyaca bilinen Time dergisine yaptığı açıklamada Dune yolculuğunu 3 film ile sonlandırmada olcukça karalı olduğunu belirtti.

Frank Herbert’ın çok sevilen bilimkurgu kitap serisi 6 kitaptan oluşmaktadır. Serinin üçüncü filmi Dune Messiah, ikinci kitapta yaşananları konu alacak.  Yani buda demek oluyor ki Dune 4 olmayacak.

Dune 3 Ne Zaman Çıkacak?

Çok beklenen Dune: Part 3 için bu haberler doğrultusunda geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakıyoruz. Dune 3’ün resmi adı “Dune: Part Three” olarak belirlendi. Dune 3 filmi 2027 yılı başında çıkacağını tahmin ediyorum. Umarım yanılırız ve daha erken olur. Tarihler ve onaylar hakkında bilgi gelirse sayfa sonuna ekleme yapacağız.

Dune 3 Filmi Konusu

Dune 3’ün konusu ilk romandan itibaren 12 yıl sonrasını ele alacaktır. Villeneuve, “Eğer bu filmi üçlemeye çevirebilirsem, böyle bir rüya olacaktır” dedi.

Dune 3 Filmi Fragmanı izle

“Denis Villeneuve’ün yolculuğunun Dune 3 ile tamamlanması fikrine nasıl yaklaşıyorsunuz? Sizce serinin geleceği nasıl şekillendirilmeli? Yorumlarınızı One Bilgi yorumlarda paylaşabilir, daha fazla sinema haberi için bizleri Google News’ten takibe alabilirsiniz.”

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir