Echo 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? Echo Bitti Mi?
 1. Anasayfa
 2. Sinema
Trendlerdeki Yazı

Echo 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? Echo Bitti Mi?

6

Echo’nun 1. sezonu büyük bir patlamayla bitiyor ama Echo 2. sezon olacak mı? Disney Plus’ın yeni dizisi Marvel evreninde geçen 9 Ocak 2024 tarihinde Echo oldu. İlk sezonun konusu ise Kingpin’in üvey kızı olan Maya Lopez’in başından geçenler anlatılıyor. Acımasız suç savaşçısı olan Ronin’den intikam almak isteyen Maya Lopez’in başından geçenleri anlatan dizi çok kısa sürede platformda önde çıkan yapımlar arasında yer aldı.

İşte Echo ikinci sezonu hakkında bildiklerimiz. Ancak ilk sezonu izlemeden yazımıza geldiyseniz ileride spoiler var. Uyarımızı da yaptıktan sonra geçelim elimizdeki detaylara.

Echo 2. Sezonu Olacak mı?

Bu yazının yazıldığı an itibariyle dizinin ikinci sezonunun olup olmayacağı henüz kesinleşmedi. Şuan için Hawkeye dizisi gibi mini dizi olarak duyuluyor. Fakat bu ikinci sezonun olmayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü 5. Bölüm den oluşan Echo dördüncü bölüme kadar güçlerini kazanması ve nasıl kullanacağını öğrenmesi hakkında bilgi verirken sadece son bölümde asıl kullanabildi. Ayrıca dizinin sonunda büyük bir patlama yaşandı ve akıllarda kalan soru işaretleri de çok fazlaydı. Buda bize devamının olacağını hissettirdi. Ancak bunların hepsi şuan bizim varsayımımız olduğunu da belirtmek isteriz. Kesinleşen bilgiler olduğunda makale sonunda sizlere ekleme yapılacağız.

Echo 2. Sezon İçin Şu Ana kadar Bildiğimiz  Hakkındaki Her Şey

Şuana kadar 2. sezon onaylanmadı, fakat bildiğimiz ve edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Daredevil dizisi ve diğer bir kaç dizide Maya Lopez’i göreceğimizi söyleyebiliriz. Bu da karakterin devamlılığı için iyi bir haber diyebiliriz. Echo 2. Sezon olması tüm sinema sevenleri heyecanlandıracağa benziyor.

Echo 2. Sezon Konusu Ne Olacak?

İlk sezon Hawkeye’nin bittiği yerden başladığını gördük. Echo, Kingpin’i üvey babası olarak görüyor. Yalnız Kingpin babasının patronu ve Maya’nın basını da o öldürüp onu üvey kızı olarak aynına alıp yetiştirdi. Kingpin’in yönlendirmeleriyle Daredevil’i babasının katili olarak bildi. Tabi gerçek kimliğini bilmediği zamanlarda Matt Murdock’la tanıştı. Ve bu intikam yeminden sonra Daredevil ile ölümüne bir kavgaya girişti. Tam öldürecekken maskeyi çıkardığında Matt Murdock olduğunu görünce gerçeği anladı. Daha sonra ise tüm bunları ona yaşatan Kingpin’in peşine düştü.

Bütün bunlar yalnızca beş bölümde gerçekleşiyor, bu da ikinci sezonun yine hızlı tempolu ve aksiyon dolu bir drama olabileceği anlamına geleceğini düşünüyoruz.

echo-2-sezon-ne-zaman-cikacak
Echo 2. Sezon Ne Zaman Çıkacak? Echo Bitti Mi? 2

Ronin Kimdir? Ronin ve Echo Bağlantısı Nedir ?

Bu yaşananlardan sonra değişik ruh haline giren Maya Lopez, Wolverine ile tanışıp kötü çetelere karşı savaş başlattı. Ronin karakterine de bu yaşananlarda girmiştir. Daha sonra Avengers ekibi olarak hayatına yeni bir anlam kazandırdı.

Echo Süper Güçleri Nedir?

İlk yeteneği Maya Lopez’in üstün  fotoğrafik reflekse sahip olmasıdır. İlk defa gördüğü bir hareketi veya eylemi tek seferde birebir taklit ederek yapabilmesidir. Bu sayede izlediği aksiyon, dövüş sanatları filmlerinden öğrendikleriyle küçük yaşta bile ileri derecede dövüş tekniğine sahip olmuştur. Okçuluk yeteneğinin kaynağı da budur, Bullseye’ın performans kasetlerini izleyerek ileri derece okçuluk becerisi kazandı. Umarız Echo 2. sezon olunca daha yeni neler öğrendiğini hep birlikte görme fırsatımız olur. Dedikten sonra son olarak en önemli kısma geldik.

Echo Marvel 2. Sezon Ne Zaman? Echo 2. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman?

Echo’nun 2. Sezonu çıkacaksa bile çıkması biraz vakit alacak gibi duruyor. İlk olarak 2021 Kasım ayında Hawkeye’da Echo karakteriyle giriş yapmasıyla çıkacağı duyurulmuştu. Tabi bunun üzerinden Echo Marvel 1.Sezonu yaklaşık olarak iki yıl geçmesinin üstünden yayınladığını öz önünde bulundurursak Marvel Echo 2. sezonunda 2025 yılının sonralarında veya 2026 yılının ilk çeyreğinde görebiliriz.

Echo Yeni Sezonu Hangi Platformda, Nereden İzlenir?

Dizi Disney Plus abonesi olan herkes tarafından izlenebilir Echo izle linki tıklayarak izleyebilirsiniz.

Echo Dizisi Kaç Bölüm?

Marvel dünyasında Echo 1.Sezonu geçen dizinin ilk sezonu 5.Bölüm‘dür.

Echo Marvel Karakterini Oynayan Oyuncular

 • Alaqua Cox Rolü : Maya Lopez / Echo
 • Vincent D’Onofrio Rolü : Wilson Fisk / Kingpin
 • Chaske Spencer Rolü : Henry “Black Crow” Lopez
 • Tantoo Cardinal Rolü : Chula
 • Devery Jacobs Rolü : Bonnie
 • Zahn McClarnon Rolü : William Lopez
 • Cody Lightning Rolü : Cousin Biscuits
 • Graham Greene Rolü : Skully
 • Charlie Cox Rolü : Matt Murdock / Daredevil

Echo Marvel Yönetmeni Kimdir?

 • İdari yapımcı : Kevin Feige
 • Yönetici ortak yapımcı : Amy Rardin
 • İdari yapımcı : Stephen Broussard
 • Yönetici ortak yapımcı : Sydney Freeland
 • İdari yapımcı : Louis D’Esposito
 • Yönetici ortak yapımcı : Christina D. King
 • İdari yapımcı : Brad Winderbaum
 • Yönetici ortak yapımcı : Jennifer Booth
 • İdari yapımcı : Victoria Alonso

Kaynakça

https://www.polygon.com/24030419/echo-season-2-release-date-cast-news
https://www.elle.com/culture/movies-tv/a46372176/echo-season-2-news-date-spoilers-trailer-cast/

Güncelleme ve Gelişmeler

Echo Marvel 2. sezon için iptal kararı aldı. Mini dizi olarak kalacağını belirtmek isteriz. Daha sonra kararlarından vageçip yeniden çekim kararı alırlarsa bu bölüme ekleyeceğiz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 5
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 2
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. Echo 1.Sezonu bir solukta bitiren biri olarak çok beğendim. Tabi beğenmeyenlerde olabilir. Mini dizi tadınaydı ama Echo 2. Sezon için halen benimde beklentim var. Çünkü Çok fazla belirsizlik kaldı. Sezon 2 değil de başka bir yapımda tekrar görme olasılığımızda var bakalım sabırsızlıkla takipteyim. teşekkürler one bilgi

  • Değerli yorumunuz için teşekkürler. Tabi ki Echo 2. Sezon Çıkış tarihi belli olur olmaz veya Echo 2.Sezon İptal edilirse buna ilişkin güncellemeyi sitemize ekleyeceğiz.

 2. diziyi çok sevdim farklı bir yapım olmuş. emeğine sağlık one bilgi

 3. Echo 2. Sezonu sabırsızlıkla bekliyorum umarım hemen çıkar.

 4. Echo 2. Sezon Ne Zaman çıkacağı netleştiğinde umarım yazarsınız. Beğendiğim diziler arasında sabırsızlanıyorum.

 5. çok iyi dizi sabırsızlıkla bekliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir