Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Facebook Durduruldu Hatası ve Çözümü

0

Eğer Facebook kullanırken “Facebook Durduruldu Hatası” karşılaşıyorsanız, bu sorunu gidermenin yolları gayet basittir. Aşağıdaki yöntemleri deneyerek bu problemi çözebilirsiniz.

Facebook’u kullanamıyor musunuz çünkü “Facebook durdu” hatasıyla karşı karşıya kaldınız? Bu problemle birçok sosyal medya kullanıcısı karşılaşmakta. Bu hata, özellikle gün içinde sıkça Facebook kullanımı yapılan durumlarda daha fazla ortaya çıkabilmektedir.

Telefonunuzun depolama alanının dolması, uygulamanın güncel sürümünün iyi optimize edilmemiş olması gibi durumlar Facebook’un çalışmayı durdurmasına neden olabilmektedir. Kaynağı ne olursa olsun, aşağıda sunulan çözüm yöntemleriyle bu sorunu yok edebilirsiniz.

Facebook Durduruldu Hatasının Çözüm Yolları

 1. Uygulamayı güncelleyin.
 2. Aktif diğer uygulamaları kapatın.
 3. Telefonunuzu yeniden başlatın.
 4. Önbellek ve verileri temizleyin.
 5. Uygulamayı kaldırın ve yeniden yükleyin.
 6. Web tarayıcısı üzerinden Facebook’a giriş yapın.

Facebook’ta karşılaşılan bu duruma son vermekte bu yöntemler etkili olabilmektedir. Hangi çözümün hangi durumda nasıl uygulanacağını detaylarıyla aşağıda öğrenebilirsiniz.

Facebook Uygulamasını Güncelleyin

Facebook sık sık çöküyor ise, öncelikle mobil uygulamanın güncel olduğundan emin olun. Eski bir sürümü kullanmak, çeşitli sorunlara yol açabilmektedir.

İlginizi Çekebilir; Laptop Ekranı Nasıl Temizlenir?

Uygulamayı güncellemek istiyorsanız, Play Store üzerinden Facebook sayfasına giderek “Güncelle” butonuna tıklayın.

Arka Plandaki Uygulamaları Kapatın

Facebook’un beklenmedik şekilde kapanmasının temel nedenlerinden biri, çok sayıda uygulamanın arka planda çalışıyor olmasıdır. Belleği yoğun şekilde kullanan uygulamalar, diğerlerinin düzgün çalışmamasına sebebiyet verebilmektedir.

Facebook durdurulduğuna dair hataları çözmek için, açık diğer uygulamaları kapatmanız yeterli.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Eğer ilk iki çözüm işe yaramazsa, telefonunuzu yeniden başlatarak, uygulamanın çökme sorununu düzeltebilirsiniz. Bu işlem geçici dosyaları temizler ve cihazınıza temiz bir başlangıç sağlar.

Cihazı yeniden başlatmak için, güç düğmesine uzun basın ve “Yeniden Başlat” seçeneğini seçin.

Önbelleği ve Verileri Temizleyin

Uygulamalar, belirli verileri daha sonraki kullanımlar için önbellekte saklayabilmektedir. Ancak bu veriler, bazen uygulamanın durmasına neden olabilmektedir.

Facebook durduruldu hatası gidermek için, ayarlara gidin. Uygulamalar bölümünden Facebook’u seçin ve “Depolama”ya tıklayarak, önbelleği ve verileri temizleyin.

Uygulamayı Silip Yeniden Kurun

Önceki yöntemler işe yaramazsa, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Bu yöntem, kayıtlı verilerin silinmesine ve uygulamayı sıfırdan bir başlangıç yapmanıza olanak tanır.

Facebook’u Tarayıcı Üzerinden Kullanın

Uygulama sürümünde bir sorun olabilmektedir. Sorun bir güncelleme ile çözülene kadar, tarayıcı üzerinden Facebook’a erişebilirsiniz.

Tavsiye Yazımız; RAM Nedir? Nasıl Çalışır? Ne İşe Yarar?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir