Facebook Messenger Ses Sorunu ve Çözüm Yolları
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Facebook Messenger Ses Sorunu ve Çözüm Yolları

0

Facebook Messenger ses sorunu yaşarsanız, uygulamanın sunmuş olduğu kusursuz deneyimden mahrum kalabilirsiniz. Sorunu nasıl gidereceğinizi bu makalede öğreneceksiniz.

Sesli mesajlaşma, yazılı iletişimden daha fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu bağlamda, Facebook Messenger gibi pek çok platform, kullanıcılarına sesli konuşma imkanı tanır. Ancak, eğer Messenger üzerinden sesli ileti gönderemiyorsanız, uygulama beklediğiniz iletişim kalitesini sunmayabilmektedir.

Ses gönderememe sorunu can sıkıcı olabilmekte; fakat çaresiz bir durum değildir. İlk adım olarak internet bağlantınızı kontrol ederek sorunun bağlantı kaynaklı olup olmadığını belirleyin. Bağlantıda bir sorun olmadığına emin olduktan sonra, Facebook Messenger ses sorunu çözecek adımları takip edebilirsiniz.

Facebook Messenger’da Ses Sorunu Çözümü

 1. Uygulama izinlerini gözden geçirin.
 2. Uygulamayı zorla durdurun.
 3. Önbellek ve verileri temizleyin.
 4. Facebook sunucu durumunu kontrol edin.
 5. Uygulamayı güncelleyin.

İlginizi çekebilir; Discord Geçersiz Davet Sorunu ve Çözüm Yöntemleri

Facebook Messenger ses sorunu yani Messenger üzerinden sesli mesaj gönderirken karşı taraftan sesinizin duyulmadığını bildiren yanıtlar alıyorsanız, sorunu çözmek için yukarıda sıralanan yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu adımlar, problemi etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olacaktır.

Uygulama İzinlerini Ayarlama

Messenger’da sesin gitmemesinin yaygın nedenlerinden biri, uygulamanın mikrofonunuza erişimi için gerekli izne sahip olmamasıdır. Bu sorunu çözmek için, Messenger uygulamasının mikrofon erişim iznine sahip olduğundan emin olun.

Uygulamayı Zorla Kapatma

İzinler verildiği halde sorun çözülmezse, uygulamayı zorla kapatarak yeniden başlatmak işe yarayabilmektedir. Android cihazlarda, Messenger’ı zorla kapatmak için Ayarlar menüsünden, uygulamalar sekmesine gidin, Facebook Messenger’ı seçin ve “Durmaya Zorla” seçeneğine basın. Eğer iPhone kullanıyorsanız, uygulamayı kapatmak için ekranın altından yukarıya doğru kaydırın, Messenger’ı bulun ve uygulamayı yukarı doğru itekleyin.

Uygulama kapandıktan sonra, onu yeniden açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Önbellek ve Verileri Silme

Facebook Messenger gibi çoğu uygulama, cihazınıza çeşitli verileri kaydeder. Kaydedilen bu verilerde bir sorun oluşursa, sesli mesaj gönderiminde ya da aramada problem yaşanabilmekte. Sorunu çözmek için, Facebook Messenger’ın önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Ayarlar menüsüne giderek uygulamalar bölümünden Facebook Messenger’ı seçin. “Depolama” alanına girip, buradan önbelleği ve verileri silin. Bir başka çözüm olarak, uygulamayı tamamen silip tekrar yüklemeyi de düşünebilirsiniz.

Facebook Sunucu Durumunu Denetleme

Messenger ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, bu problemi yaşayan yalnızca siz olmayabilirsiniz. Nadir de olsa, bazen Facebook Messenger gibi servislere erişimde sorunlar yaşanabilmektedir. Sesli mesaj gönderirken ya da arama yaparken problemlerle karşılaşıyorsanız, bunun daha genel bir sorun olup olmadığını kontrol etmek faydalıdır.

Servisin çalışıp çalışmadığını görmek için Messenger’ın Downdetector sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Genel bir sorun varsa, çözülmesi için şirketin gerekli adımları atmasını beklemeniz gerekebilmektedir.

Uygulamayı Güncelle

Uygulama güncellemeleri, çoğunlukla var olan hataları düzelten çok sayıda değişiklik getirir. Sesli mesaj gönderirken veya sesli/görüntülü aramada ses problemleri yaşıyorsanız, uygulamanın güncel sürümünü yüklemeyi düşünmelisiniz.

İlginizi çekebilir; LinkedIn Oyun Platformu mu Olacak?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir