LinkedIn Oyun Platformu mu Olacak?
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

LinkedIn Oyun Platformu mu Olacak?

1

LinkedIn, iş odaklı sosyal ağ platformu olarak tanınmakta ve kullanıcılarının işlerini ve kariyerlerini ilerletme isteğiyle öne çıkıyor. Profesyonel bağlantılar kurarak, işlerini ve motivasyonlarını paylaşan bireyler için bir alan sunuyor. Son zamanlarda, platformun daha fazla popülerlik kazandığı gözlemliyoruz. Diğer sosyal medya platformlarının artan popülaritesiyle birlikte, iş odaklı içerik arayanlar. Bunun yanı sıra kişisel paylaşımların yoğun olduğu diğer platformlardan kaçınarak işe odaklanmak için LinkedIn’e yönelmeye başladı. Hal böyleyken şimdide LinkedIn Oyun oynanabilen bir yer olarak daha fazla kişiye hitap etmek istiyor.

LinkedIn Nedir?

LinkedIn 2002 yılında Reid Hoffman, Allen Blue, Konstantin Guericke, Eric Ly ve Jean-Luc Vaillant tarafından kurulmuştur. Türkiye’de 2010’lu yılların başlarından itibaren giderek popülerlik kazanmaya başladı. Özellikle iş dünyasındaki profesyoneller arasında kullanımı arttı. Bununla birlikte Türkiye’deki iş arama ve iş bağlantılarını kolaylaştıran bir platform haline geldi.

LinkedIn, profesyonellerin iş bağlantıları kurduğu, kariyerlerini geliştirdiği ve sektördeki güncel gelişmeleri takip ettiği bir sosyal ağ platformudur. Kullanıcılar, özgeçmişlerini paylaşır, iş ilanlarına başvurur, sektördeki diğer profesyonellerle iletişim kurar ve içerik paylaşır. İş dünyasında ağ oluşturmanın yanı sıra kişisel marka oluşturma ve profesyonel gelişim aracıdır.

LinkedIn Kullanıcılarını Heyecanlandıran Haber, LinkedIn Oyun Yolda!

Bugün ortaya çıkan bir gelişme ise LinkedIn’in platformuna eğlenceli bir dokunuş katma isteği. Platformun, kullanıcıların ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olacak çeşitli oyunlar sunmayı planladığı belirtiliyor.

LinkedIn’in liderlik ekibi, platformun etkileşim değerini artırmak için oyunlar eklemeyi düşündüler. TechCrunch’un bildirdiğine göre, bulut oyun sistemleri aksine kısa bulmaca oyunlarına odaklanacaklarını belirttiler.

İlk bilgilere göre, üç oyunun geliştirme aşamasında olduğu bildiriliyor: Queens, Crossclimb ve Inference. Bir LinkedIn temsilcisi yaptığı açıklamada, “LinkedIn deneyimine eğlence katmak, ilişkileri güçlendirmek ve sonrasında yeni sohbet fırsatları yaratmak için bulmaca tabanlı oyunlar eklemeye çalışıyoruz. Gelişmeleri takip etmeye devam edin!” dedi.

İlginizi Çekebilir: FPS Nedir? FPS Nasıl Artırılır?

Sizce LinkedIn Oyun eklemesi nasıl bir fikir? Bu yeni gelişme hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyoruz. Oyunların platforma eklenmesinden ne kadar memnun olursunuz? Fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın, sevgili OneBilgi.com okuyucuları!

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir