Revo Uninstaller Nedir, Ne İşe Yarar ve Kullanımı
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Revo Uninstaller Nedir, Ne İşe Yarar ve Kullanımı

0

Revo Uninstaller nedir ve bu programın kullanımıyla ilgili en çok merak edilenleri cevapladık. Eğer bilgisayarınızda silinemeyen programlarla uğraşıyorsanız, Revo Uninstaller sizin için bir çözüm olabilimektedir.

Bir programı bilgisayarınızdan kaldırmak istediğinizde sorunlarla karşılaşıyorsanız, Revo Uninstaller nedir? sıklıkla araştırma sürecinin ardından karşınıza çıkacak ilk programlardandır. Bu araç, silinemeyen programları hızlı ve kolay bir şekilde kaldırabilme yeteneğiyle tanınır.

Revo Uninstaller hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, bu kılavuzla ilgili tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Revo Uninstaller Nedir?

Windows’un “Program Ekle veya Kaldır” özelliğiyle silinemeyen programları kaldırmanıza yardımcı olan bir yazılımdır. Bazı programlar, çeşitli sebeplerle doğrudan silinemeyebileceğinden; örneğin, silme işlemi için özel bir prosedür gerekebilmektedir.

Kaldırılamayan programları bilgisayarınızdan kaldırarak gereksiz alan kaplamalarının önüne geçer.

Revo Uninstaller Ne İşe Yarar?

Revo Uninstaller, ilk olarak kaldırılmayı istediğiniz programın kendi silme işlevini çalıştırır. Ardından, Windows Kayıt Defteri’nde kalan ve sorunlara yol açabileceği dosya veya klasörleri bulup, silme işlemini tamamlar.

Başarısız kaldırma işlemlerine neden olan ve eksik dosyaları bulunan programları hızla yok eder; bu, programın kaldırma işlevi doğru çalışmadığında veya eksik olduğunda faydalıdır.

Pro sürümünde, birden fazla programı aynı anda kaldırmanıza olanak tanıyan çoklu kaldırma özelliği bulunur.

Revo Uninstaller Nasıl Kullanılır?

 • Revo Uninstaller ile bir programı kaldırmak oldukça basittir; öncelikle yazılımı açın.
 • Ardından, sol kısım üzerinden “Windows Apps” seçeneğini seçin.
 • Sağ taraftaki listeden kaldırmak istediğiniz programı bulup, yanındaki kutucuğu işaretleyin.
 • Uninstall” butonuna basarak kaldırma işlemini başlatın.

İlginizi çekebilir; Riskware Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Adımları takip ettikten sonra, Revo Uninstaller size kaldırma işlemi hakkında temel bilgiler sunar ve tercihinize bağlı olarak yapmanız gereken birkaç işlem önerir. İlgili seçenekleri değerlendirip, gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra “Continue” butonuna tıklayın.

Kaldırma işlemi başlar ve bu süreçte kullanıcının bir şey yapmasına gerek kalmaz. İşlem tamamlandığında, “Scan” butonuna basarak geride kalanları tarama şansınız olur.

Revo Uninstaller’ın Ücretsiz Sürümü Var Mı?

Evet, Revo Uninstaller’ın ücretsiz bir sürümü vardır. Bu sürüm, programları kaldırmak ve gereksiz dosyaları temizlemek için temel işlevleri sunar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir