Shogun 2.Sezon İçin Görüşmeler Başladı
 1. Anasayfa
 2. Sinema
Trendlerdeki Yazı

Shogun 2.Sezon İçin Görüşmeler Başladı

2

Shogun 2.sezon ihtimali giderek kuvvetleniyor. FX, dizinin yıldızı ve yapımcısı Hiroyuki Sanada ile Shogun 2.sezon için bir anlaşma imzaladı. Bu gelişme, 2.sezonun çok yakında yeşil ışık alabileceğinin sinyalini veriyor.

FX, samuray temalı tarihi drama serisi Shogun’un devam eden macerası için görüşmelere başladı. Dizi, Şubat 2024’te başladığı ekran yolculuğunu Nisan ayının sonunda onuncu bölümüyle tamamladı. İlk başta bir mini dizi olarak planlanmışlardı. Amerikalı yazar James Clavell’ın 1975 tarihli aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Daha önceden 1980’de NBC için de ekranlara taşınan bu yapım, yaratıcılarının söylediğine göre romandaki hikâyenin tamamını aktardı.

Dizi, Game of Thrones ile sıkça kıyaslanmıştır. Hem FX’in hem de Disney Plus’ın en popüler içerikleri arasında yer aldı. Buna rağmen, Shogun’un 2.sezonuna dair yaratıcı cephe tarafından bir onay verilmedi. Ancak, kanal diziye olan olumlu eleştirileri ve geniş izleyici kitlesini dikkate almak istiyor. Dizi, Justin Marks ve Rachel Kondo tarafından 1600’lerin Japonya’sında geçecek şekilde ekrana taşınmıştır.

Hiroyuki Sanada’nın Lord Toranaga karakterini canlandırdığı ve FX ile yapılan yeni anlaşmayla Shogun 2.sezon için önemli bir adım atıldığı belirtiliyor. Sanada’nın yanı sıra oyuncu kadrosunda Cosmo Jarvis, Anna Sawai, Tadanobu Asano, Takehiro Hira, Tommy Bastow ve Fumi Nikaido gibi isimler de yer alıyor.

Shogun 2. Sezon İçin Düğmeye Basıldı

Deadline’a göre, dizinin yıldızı Hiroyuki Sanada, Lord Toranaga rolünde 2. Sezona dönmek üzere Disney ile anlaşma sağladı. Bu gelişme, Shogun 2.sezon hazırlıklarının başladığını gösteriyor. Ayrıca, Disney’in dizi için ödül sezonunda “devam eden dizi” kategorisinde başvuru yaptığı bilgisi, şirketin seriyi sürdürme kararlılığını ortaya koyuyor

Disney, 2. sezonu resmi olarak onaylamadı henüz. Fakat duyurunun yakında yapılması bekleniyoruz. Şu anda stüdyo, ekibin geri kalanıyla olan anlaşmaları yenileme sürecinde. Bu süreç tamamlandığında resmi açıklama yapılacağını bekliyoruz.

Shogun, izleyicileri 1600’lerin Feodal Japonya’sına taşıyor. İngiliz bir denizcinin, yakalandığı bu yabancı topraklardaki iktidar oyunlarına sürüklenişini konu alıyor. Lord Yoshii Toranaga, denizcinin bilgilerinin dengeleri değiştirebileceğini fark ederek, bu Avrupalıyı hanesine kabul eder. Böylece, sadakatlerin her an sınandığı tehlikeli bir güç mücadelesine dalıyorlar.

Hiroyuki Sanada’nın Kariyerinde Shogun’un Etkisi

Hiroyuki Sanada, Shogun serisinin ilk sezonuyla büyük beğeni kazandı. Bu sezonda, bir karakterin shogun olma sürecini ve Japonya’yı barışa yönlendirme çabalarını ustalıkla canlandırdı.

Sanada, ayrıca John Wick: Chapter 4, Bullet Train ve Zack Snyder’ın Army of the Dead gibi yapımlardaki rolleri sayesinde Hollywood’da kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Shogun 2. Sezon Beklentileri

Shogun’un ilk sezonu, Hulu, Disney+ ve Star+ gibi platformlarda dünya çapında 9 milyon kez izlendi. Bu başarı, FX’in projeye olan bağlılığını arttırdı.

Yapımcılar, Kanada’da çekilen ve 17. yüzyıl Japonya’sını etkileyici bir şekilde yansıtan dizi setinden en iyi şekilde yararlanmayı planlıyor. Amacı, diziyi yeni sezonda daha geniş bir izleyici kitlesine ulaştırmak.

İlginizi Çekebilir; Shogun 2. Sezon Ne Zaman?

Yukarıda vermiş olduğumuz Shogun 2. Sezon Ne Zaman? 2. Sezon Olacak mı? yazımızda 2. sezon olmayacağını mini dizi olacağını gelen haberler doğrultusunda söylemiştik. Her şeyin değişebildiği sinema sektöründe bu örnekte olduğu gibi Shogun 2.sezon bu kez olacağı konuşuluyor. Güncel haberleri vermek için uğraşıyoruz. Kaynaklardan aldığımız haberler değişebiliyor bu yüzden bizi güncel olarak takip edin.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir