Telegram Spam Kaldırma Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Telegram Spam Kaldırma Nasıl Yapılır?

0

Doğru adreste olduğunuzu söyleyebiliriz eğer Telegram’daki spam mesajları kaldırma yöntemlerini arıyorsanız. Siz de bu basit adımları uygulayarak kısıtlamalardan kurtulabilirsiniz.

Telegram spam kaldırma yöntemlerini mi araştırıyorsunuz? Çoğu kullanıcının karşılaştığı spam kaynaklı kısıtlamalar, WhatsApp’ın bir alternatifi olan bu popüler mesajlaşma uygulamasında sıkça yaşanır.

Telegram’da eğer hesabınız pek çok kullanıcı tarafından şikayet edilirse, hesabınıza çeşitli kısıtlamalar getirilebilmektedir. Ancak bu platformda, Instagram’da bulunan “Hesap Durumu” gibi bir özellik mevcut değildir. Dolayısıyla hesabınızın kısıtlanma riski altında olduğunu önceden fark etmeniz mümkün olmayabilmektedir. Hesabınız kısıtlanana kadar bu tür şikayetleri de genellikle anlayamazsınız.

Eski durumuna döndürmek istediğiniz hesabınız için izleyebileceğiniz bir dizi adım bulunmaktadır. İşte o adımları aşağıda bulabilirsiniz.

Telegram’da Spam Engeli Nasıl Kaldırılır?

Telegram hesabınız spam nedeniyle kısıtlanırsa, telegram.me/spambot üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu durumda yapabileceğiniz fazla bir şey olmadığını unutmayın. Eğer hesabınız makul bir nedenden ötürü kısıtlandıysa, tek yapabileceğiniz beklemektir.

Telegram spam kaldırma, hesabınız kısıtlandığında, muhtemelen paylaştığınız içeriklerin yasa dışı olarak raporlandığına dair bir bildirim alacaksınız. Bu bildirimde moderatörlerin durumu onayladığı ve içeriğinizi kaldırdığı, fakat hesabınıza bir sınırlama getirildiği ifade edilmektedir.

Bu sınırlama altında, yeni bir kanal açamaz ve aynı zamanda genel içerik yayınlayamazsınız. Sınırlamaların hatalı uygulandığını düşünen kullanıcılar için, iletişim bilgileri de mesajda verilmiştir, böylece Telegram ile iletişime geçebilirler.

İlginizi Çekebilir; Instagram Threads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kısıtlama kaldırılana kadar, seçenekleriniz arasında yeni bir Telegram hesabı açabilirsiniz. Mevcut hesabınızı silme, kısıtlamayı ortadan kaldırmaz. Ayrıca hesabınızı silmeye çalıştığınızda, bunun mümkün olmadığına dair bir uyarı ile karşılaşırsınız.

Hesap silinebilirse, yeniden alınabilmekte ve bu, spam sınırlamasının kaldırıldığı anlamına gelir. Kullanıcı, kısıtlamayı kaldırdığında, gelecekte aynı tür içerikleri yayınlamaya devam edebilmekte. Bu durum, diğer kullanıcıları rahatsız edebilmektedir.

Eğer hesabınızda yasa dışı veya Telegram’ın topluluk kurallarına aykırı bir içerik yayınlamadığınızı düşünüyorsanız, Telegram’a bildirebilirsiniz. Hesabınızın yanlışlıkla kısıtlandığı bulunursa, sizinle ilgili bir geri dönüş yapılacaktır. Ancak bu süreç, beklediğinizden daha uzun veya daha kısa sürebilmektedir.

Telegram Spam Kaldırma İşleminden Sonra Elleme İşlemi İçin Adımlar

Telegram’da sizi rahatsız eden kişilere karşı aynı yönteme başvurmaktansa, onları engellemeniz daha uygun olur. Engelleme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Telegram’ı açın.
 • Sohbet ettiğiniz kişiyi açın.
 • Profil fotoğrafına tıklayın.
 • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 • ‘Kullanıcıyı Engelle’ seçeneğini seçin.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir